تبليغات X
مدل مانتو
دانلود سریال هیولا

پوشیدن لباس فرم و مانتو اداری چه تاثیری در محیط های اداری دارد؟

بر تن داشتن­­لباس فرم­­ و ­مانتو­اداری­ ، رسمی از این جهت که دید خود شخص­را در ابتدای امر از دریچه ای رسمی تر به کسب و کارش می پردازد

بر تن داشتن­­مانتو فرم اداری­، رسمی از این جهت که دید خود شخص را در ابتدای امر از دریچه ای رسمی تر به کسب و کارش باز می کند، با حس قدرت و موفقیت نیز توام است. هر چه قدر اشخاص بیشتر در محل کار لباس فرم، رسمی یا لباس کار، به اصطلاع­­بر تن داشته باشند، به مرور زمان، به مسائل کاری و محیط کار دیدی باز تر خواهند داشت؛ و این امر آینده نگری را به دنبال دارد.

طبق یک نظریهء روانشناسی، اگر سخنران در هنگام سخنرانی لباس فرم، یک مجموعه یا یک شرکت رسمی بر تن داشته باشد، برای همراه کردن مستمعین با جهت فکری خود، چند قدمی از مسیر را پیموده است.

نتیجه­یک تحقیق در خصوص تاثیر روانی نوع پوشش لباس فرم، بر افراد(مخاطبین) بیانگر این نکته بود که شخص ملبس به لباس رسمی سفید رنگ، شبیه انچه پزشکان روپوش کار، می پوشند، جذابیت بیشتری برای آن شخص به همراه داشته و حرفش بیشتر شنیده و به خاطر سپرده می شود در مقایسه با شخصی که لباس سفید شبیه نقاشان پوشیده است.

نوع­لباس فرم­و­یونیفرم اداری­، پوشیدن افراد از نظر تاثیر گذاری بر مخاطب، یکی از چند عاملی است که ذهن را تحریک می کند یا در اصطلاح جرقه ای را در ذهن در مورد فرد روشن می کند.

اگر کارمندان در محل کار ملزم به پوشیدن لباس فرم، یا رسمی باشند، پس از گذشت مدت زمان اندکی، متوجه تغییر نوع نگرش خود نسبت به مسائل و تحلیل آنها به روشی غیر انتقادی خواهد شد.

مانتو فرم اداری

اگر پیشینه ی­منتقدانه و منفی نسبت به کاری در شخص وجود داشته باشد، روش تفکر انتقادی(Critical) تاثیر منفی بر فعالیت های مرتبط با آن کاردارد. اما تفکر یا تحلیل به روش آبستره(Abstract) باعث می شود شخص از اتخاذ تصمیم های آنی بپرهیزد (مانند خرید کردن در لحظه) و آینده نگر تر باشد(مانند پس انداز کردن).

از دید برخی جامعه شناسان، حتی اگر­مانتو اداری­، رسمی فقط برای مناسبتهای خاص استفاده شود، تاثیرش در افراد پر رنگ تر خواهد شد؛ و زمان بسیار زیادی باید سپری شود تا جامعهء بشری سمبل هایش را که بر سر آنها به توافق جمعی رسیده است، تغییر دهد.

با وجود اینکه در محیط های کسب و کار خرد و نوپا، بیشتر شاهد تردد افراد با لباس معمولی هستیم، بعید است که تاثیر لباس فرم، خاصه کت و شلوار، به عنوان سمبل مدیریت محیط های کاری را به این راحتی ترک کند.

امتیاز : 2


طبقه بندی: ،
,

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
نظر بصورت خصوصی ارسال شود